Loading…
Albumi i ‘The Beatles’ më i famshmi në historinë britaneze
  • 14/10/2018 | 12:21

Albumi i ‘The Beatles’ më i famshmi në historinë britaneze

Albumi “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” është shpallur si më i famshmi në historinë britaneze, ka bërë të ditur “Official Chart”, transmeton  gazetametro.net.


Në këtë album katërshja e njohur nga Leverpool’i kishin publikuar hitet më të mëdha  të asaj kohë, të cilat vahzdojnë të mbesin ende të pëlqyera për publikun.

Pas publikiit të këtij albumi, grupi i ndaloi turnetë dhe u fukusua në punën në studio nën udhëheqjen e George Martini, transmeton gazetametro.net.

Në listën për albumet më të famshme mbas Beatles renditej Adele me albumini “21”./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 25/04/2019 | 23:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë