Loading…

Alec Baldwin i nervozuar dhe i prerë: Deklarata e George Clooney nuk ndihmon aspak

  • 06/12/2021 | 17:39

Alec Baldwin i nervozuar dhe i prerë: Deklarata e George Clooney nuk ndihmon aspak

Alec Baldwin tha shumëçka rreth ngjarjes tronditëse në shesh xhirimi, dhe përveç detajeve të rëndësishme rreth rastit, tha se deklaratat e disa aktorëve në lidhje me protokollet e sigurisë së grupit të filmave nuk ndihmuan pasojat e të shtënave fatale që ndodhën gjatë xhirimeve të “Rust” në New Mexico, transmeton Gazeta Metro.


Në intervistën e parë pas incidentit fatal, Alec Baldwin, 63 vjeç, tha për ABC News dhe gazetarit George Stefanopoulos se nuk i vlerësonte komentet e disa aktorëve pas tragjedisë.

“Si reagon ndaj aktorëve si George Clooney, të cilët thonë se sa herë u japin një armë, e kontrollojnë vetë?”, pyeti prezantuesi.

“Kishte shumë njerëz që mendonin se ishte e nevojshme të komentonin situatën, gjë që me të vërtetë nuk ndihmoi”, tha Baldwin.

Clooney kishte folur më parë për goditjen me armë të Halina Hutchins nga Alec Baldwin në setin e Western, i cili u përshëndet si një aksident, sepse Baldwin iu dha një armë e mbushur.

“Pse për këtë film me buxhet të ulët, me producentë që nuk prodhonin asgjë, nuk u punësua një armëpunues me përvojë. Sa herë që përdor një armë, e shikoj, e hap, ia tregoj personit të cilit po e drejtoj, ia tregoj ekipit dhe ia kthej armës kur të mbarojmë, dhe ne e bëjmë këtë përsëri.”

“Mirë për ty”, iu kishte përgjigjur Baldwin gjithë kësaj që kishte deklaruar Clooney.

Ndryshe, aktori u shpall publikisht se nuk po ndihet fajtor por është shumë i mërzitur që ka ndodhur ky rast./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë