Loading…

Alec Baldwin: Siguria e armëve në setet e filmave duhet të monitorohet nga policia

  • 09/11/2021 | 14:19

Alec Baldwin: Siguria e armëve në setet e filmave duhet të monitorohet nga policia

Teksa Hollywood po mendon masa të reja sigurie pas xhirimeve fatale të xhirimeve të “Rust”, aktori Alec Baldwin tha të hënën se produksionet filmike dhe televizive duhet të punësojnë oficerë policie për të monitoruar armët në xhirime, transmeton Gazeta Metro.


Sipas Zyrës së Sherifit të Qarkut të Santa Fe, Baldwin qëlloi aksidentalisht dhe vrau kameramanen Halina Hutchins me një pistoletë me të cilën ai po stërvitej për një skenë të shtënave dhe iu tha se ishte i sigurt.

Autoritetet po përpiqen të përcaktojnë se si u gjet një plumb i vërtetë në armën që i dhanë Baldwin.

Ngjarja ka ndodhur më 21 tetor.

Producentët dhe aktorët ndërkohë po mendojnë nëse duhet të ndërmerren hapa të rinj për të parandaluar një tragjedi të ngjashme në të ardhmen. Baldwin beson se prodhimet duhet të angazhojnë policinë për të siguruar që armët e përdorura gjatë xhirimeve të jenë të sigurta./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë