Loading…
Alfa Romeo më i mirë që keni parë ndonjëherë |VIDEO
  • 09/06/2018 | 14:59

Alfa Romeo më i mirë që keni parë ndonjëherë |VIDEO

“Mole Construction Artigianale 001” ka përditësuar Alfa Rromeo 4C, duke e kthyer atë në një nga Alfa Romeot më të “çmendur” ndonjëherë.


Artigianale 001 në esencë është 4C i dyfishtë.

Dizajneri Umberto Palermo ka përditësuar një 4C super sportiv, duke e kthyer atë në një veturë edhe më sportive e me dukje shumë më agresive, transmeton koha.net.

Motorin kjo veturë e ka 1.75 litërsh turbocharged që prodhon 237 kuaj fuqi si dhe një sistem të ri të shkarkimit të gazrave, i cili bënë një zhurmë fantastike.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë