Loading…

Algjeriani me fanellën e UÇK’së udhëtoi 400 kilometra për ta mbështetur Kosovën dhe Shqipërinë

  • 02/07/2022 | 23:00

Algjeriani me fanellën e UÇK’së udhëtoi 400 kilometra për ta mbështetur Kosovën dhe Shqipërinë

Algjeriani Houssem Tujamo ka udhëtuar rreth 400 kilometra nga kryeqyteti Algiers për në Oran, për të përkrahur ekipin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë gjatë Lojërave Mesdhetare Oran 2022.


Zyrtari për media te Komiteti Olimpik i Kosovës, Kushtrim Krasniqi, ka thënë se ai prej vitesh posedon një fanellë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilën e ka bërë vetë për shkak të historisë dhe veçanërisht heroit legjendar Adem Jashari.

Derisa shtoi se ka edhe fanella të tjera kuqezi, kurse llogaria e tij në Instagram është e mbushur me foto që simbolizojnë dashurinë e tij për shqiptarët

Në shenjë falënderimi, presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, i dhuroi fanellën e ekipit të Kosovës.

Teksa dëshira e Houssem është që një ditë ta vizitojë Kosovës ose Shqipërinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë