Loading…
Allegri: Është koha që ta fitojmë Ligën e Kampionëve
  • 11/10/2018 | 14:48

Allegri: Është koha që ta fitojmë Ligën e Kampionëve

Massimilano Allegri beson se tani është momenti që Juventus të triumfojë edhe në Evropë

Juventus në shtatë vitet e fundit është duke fituar kampionatin italian dhe tani Allegri beson se është koha që ‘Zonja e Vjetër’ të fitojë edhe në Evropë, transmeton GazetaMetro.

Biankonerët këtë edicion u përforcuan me Cristiano Ronaldon dhe në skuadër ka një lojtar që ka fituar pesë herë Ligën e Kampionëve.

“Pas fitores së shtatë Scudettove radhazi dhe katër Kupave të Italisë, është koha për të fituar në Evropë,” ka thënë Allegri.

“Deri më tani i kemi shkuar shumë afër, por tani duhet të fitojmë,”. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë