Loading…

Allegri pritet të bëhet trajner i këtij ekipi

  • 27/11/2020 | 22:21

Allegri pritet të bëhet trajner i këtij ekipi

Ish trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, thuhet se do të mund të marrë drejtimin e skuadrës franceze Paris Saint-Germain në të adhmen.


Sipas ‘le10Sport’, italiani shihet si zëvendësues ideal i Thomas Tuchel, pasi që ky i fundit kritikoi drejtuesit parisien për transferimet verore, transmeton lajmi.net.

Kjo ka bërë që marrdhënia e Tuchel me drejtorin e klubit Leonardo të fothet dhe zërat për largimin e tij sa vijnë e shtohen.

Pas rinovimit të Guardiolas me Manchester Cityn, tani Allegri shihet si synim kryesor në qoftë se shkarkohet gjermani.

Ndërkohë, PSG humbi ndeshjen e fundit ndaj Monacos në Ligue 1, ndërsa rrezikon edhe kualifikimin më tutje në Ligën e Kampionëve ku qëndron në vendin e dytë me pikë të barabarta me RB Leipzig.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë