Loading…

Ambasada amerikane uron Distria Krasniqin për suksesin e arritur

  • 12/01/2021 | 13:26

Ambasada amerikane uron Distria Krasniqin për suksesin e arritur

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi është stolisur dje me medaljen e Artë në Mastersin e xhudos që po zhvillohen në Doha të Katarit.


Krasniqi ka mposhtur xhudisten, Funa Tonakin, duke siguruar medaljen e artë në finale dhe njëkohësisht duke siguruar pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Tokyo 2021, transmeton lajmi.net.

Distria ka triumfuar në kategorinë 48 kilogram, në Doha World Judo Masters 2021. Ajo mposhti ish-kampionen botërore dhe njëherësh një nga pretendentet kryesore për medaljen e artë në Tokyo 2021.

Për suksesin e arritur, Distria Krasniqin e ka uruar edhe Ambasada Amerikane.

“Urime Distria Krasniqit e cila fitoi medaljen e artë në Judo Masters në Doha, Katar”, shkruhet në urimin e kësaj ambasade duke ia bashkangjitur edhe videon nga momenti i fitores së Krasniqit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë