Loading…

Ambasada e Britanisë: Udhëtim i shkëlqyeshëm i Kosovës në kualifikime

  • 17/11/2019 | 22:20

Ambasada e Britanisë: Udhëtim i shkëlqyeshëm i Kosovës në kualifikime

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë ka përgëzuar futbollistët e Anglisë për fitore, ndërsa ata të Kosovës për shpirtin luftarak të treguar në terren, transmeton Gazeta Metro.

Anglia mposhti Kosovën në “Fadil Vokrri” me rezultat 4:0 në ndeshjen e fundit kualifikuese për evropianin 2020.

“Urime Angli për fitoren sonte. Dhe urime Kosovë për shpirtin luftarak që treguan. Çfarë udhëtimi i shkëlqyeshëm për këtë ekip të Kosovës në kualifikimet e Euro 2020”, thuhet në një postim në Facebook.

Kujtojmë se Kosova pësoi humbje 4:0 në ‘Fadil Vokrri’ por ishte mikpritja e hatashme që i është bërë Anglisë ajo çka pushtoi mediet botërore../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë