Loading…

Ambasada e SHBA dhe Britanike, përshëndetin vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve

  • 05/05/2017 | 19:55

Ambasada e SHBA dhe Britanike, përshëndetin vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve

Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo Britanike përshëndetën vendimin e kryeministrit Edi Rama për të shtyrë zgjedhjet e pjesshsme në Kavajë.


Ambasada e Shteteve të Bashkuara nxit vazhdimin e përshpejtimin e procesit të dialogut sepse koha që mbetet për t’i zgjidhur çështjet me anë të negociatave përpara zgjedhjeve të 18 qershorit është e kufizuar. Ambasada Amerikane iu bën thirrje të gjitha partive që të mos angazhohen në akte që mund të nxisnin dhunë, veçanërisht akte që ndikojnë në aftësinë e qytetarëve per të marrë pjesë në zgjedhje.

Edhe Ambasadori Britanik në Tiranë, Duncan Norman përshëndeti vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve të pjesshme në Kavajë. Mbretëria e Bashkuar i bën thirrje të gjitha partive politike për t’u angazhuar në mënyrë konstruktive me qëllim sigurimin e pjesëmarrjes të plotë në zgjedhjet e ardhshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë