Loading…

Ambasada e SHBA’së po kërkon ta punësojë një doktor, këto janë kushtet e aplikimit

  • 20/01/2022 | 15:45

Ambasada e SHBA’së po kërkon ta punësojë një doktor, këto janë kushtet e aplikimit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), së fundi ka bërë të ditur se ky vend i lirë do të plotësohet ditën e enjte, 3 shkurt 2022, shkruan Gazeta Metro.


Në linkun e bashkangjitur nga ambasada amerikane në këtë postim, thuhet se ofrojnë mundësi të barabarta punësimi dhe trajtim të drejtë për të gjithë, pa marrë parasysh racën, ngjyrën, fenë, gjininë, origjinën kombëtare, moshën, aftësinë e kufizuar, përkatësinë politike, statusin martesor apo orientimin seksual.

Aplikacionet duhet të dorëzohen përmes faqes së internetit Monster.com të Aplikacionit Elektronik të Rekrutimit (ERA). Aplikimet në letër ose me postë elektronike nuk pranohen.

Përpara aplikimit, ambasada amerikane kërkon që t’i lexoni kërkesat për përshtatshmërinë dhe kualifikimin. Gjithashtu, duhet të lexoni për informacionet dhe dokumentet që lidhen me përvojën e punës, asimin dhe detajet tjera.

Më poshtë njoftimi i plotë i ambasadës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë