Loading…

Ambasadori amerikan flet për vdekjen e Deharit

  • 08/11/2016 | 17:01

Ambasadori amerikan flet për vdekjen e Deharit

Lidhur me vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, ka reaguar edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie.

Ai ka thënë se me rëndësi që të sigurohen faktet e duhura. Sipas tij vdekjet në paraburgim gjithmonë janë shqetësuese, por e rëndësishme është që të sigurohen faktet.

Delawie, ka thënë gjithashtu, se mirëpret vendimin e Ministrisë së Drejtësisë për përfshirjen e vëzhguesve të pavarur në hetim. /gazetametro.net

1

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë