Loading…
Ambasadori amerikan: Ky është një lajm i mrekullueshëm
  • 21/03/2018 | 19:05

Ambasadori amerikan: Ky është një lajm i mrekullueshëm

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie e ka përshëndetur kalimin e marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.


Ai ka thënë para gazetarëve se ky është një lajm i mrekullueshëm.

‘Ky është një lajm i mrekullueshëm. Kuvendi e ka bërë punën e duhur, falenderoj deputetët e Kuvendit të Kosovës që kanë votuar këtë marrëveshje,’ tha Delawie.

Ndërkohë, pak më parë kaloi marrëveshja me Malin e Zi. 91 deputetë votuan, prej të cilëve 80 ishin PRO dhe 11 të tjerë KUNDËR.

Ndryshe, tema që mbajti peng integrimin e Kosovës nisi në vitin 2015 me nënshkrimin e dy ministrave të asaj kohe, Skënder Hyseni dhe Hashim Thaçit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë