Loading…

Ambasadori Amerikan pyet se cili aktor nga Kosova do ta pushtojë Hollywood’in

  • 24/02/2019 | 10:57

Ambasadori Amerikan pyet se cili aktor nga Kosova do ta pushtojë Hollywood’in

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett pas sukseseve të këngëtarës me origjinë kosovare Dua Lipës, në natën ndares së çmimëve Oscar, ka pritje se edhe  aktorët kosovarë mundë të kenë sukses në këtë garë, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Kosnett, ka bërë një pyetje për kosovarët. Se kush do të jetë aktori dhe drejtori që do ta bëjë një gjë të madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA),

“Të shikojmë përpara tek Oscarët. Prodhuresit e filimit dhe aktorët ndërkombëtar ndër breza kanë gjetur sukses në Hollyëood. Kush do të jetë drejtori dhe aktori i ardhshëm nga Kosova që ta bëjë një gjë të madhe në Shtetet e Bashkuara ?”, ka shkruar Kosnett.

Këtij mbi shkrimi, Kosnett i ka mbështetur një artikull “Hollywood: Ende një magnet për talentet në mbarë botën”.

Në këtë artikull janë katër nga talentët filmit që kanë bërë jehonë në Hollyëood.

Nga ditët më të hershme të filmit, Hollywood ka tërhequr talentin ndërkombëtar për të shkruar, drejtuar dhe prodhuar filma. Njihuni me disa prej inovatorëve kinematografikë, të cilët gjetën sukses në qytetin kryesor të botës për fotografi filmike:, Billy Ëilder, Alfred Hitchcock, Ida Lupino, Ang Lee./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë