Loading…

Ambasadori britanik ndan mirënohje për vullnetarët e DokuFest’it

  • 17/03/2017 | 09:49

Ambasadori britanik ndan mirënohje për vullnetarët e DokuFest’it

Vullnetarët e Festivalit të Filmit “DokuFest” që mbahet në qytetin e Prizrenit kanë marrë një mirënjohje nga ambasadori britanik në Kosovë.


Në ceremoninë e organizuar nga nga Instituti Demokraci për Zhvillim, vullnetarët e DokuFest pranojnë mirënjohjen për promovimin e punës vullnetare nga Ambasadori i Britanisë së Madhe Ruairi O’Connel.

17342832_1533630086709292_1777287866181461370_n

“Ne jemi shumë krenar me këtë njohje të punës së palodhshme të të gjithë atyre të rejave e të rinjëve që për vite kontribuan në rritjen dhe zhvillimin e festivalit”, shkruajnë organizatorët e DokuFest.

Doku Fest është një Festival Filmi Ndërkombtar që mbahet çdo vit. Për herë të parë filloi në vitin 2002 dhe që nga ajo kohë ky festival tërheq artistë të shumtë ndërkombëtarë dhe rajonalë, në të cili shfaqen mbi 200 filma. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë