Loading…

Ambasadori britanik O’Connell uron Vitin e Ri (Video)

  • 31/12/2016 | 15:50

Ambasadori britanik O’Connell uron Vitin e Ri (Video)

Ambasadori britanik, Ruari O’Connell ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për Vitin e Ri.


Përderisa është shprehur optimist për të ardhmen e Kosovës ai ka premtuar mbështetje të vazhdueshme të Britanisë për këtë vend.

“2016 ka qenë një vit i ndryshimeve të mëdha rreth botës. Por, disa gjëra nuk ndryshojnë. Britania dëshiron ta shohë Kosovën të prosperuar dhe të sigurt. Unë besoj në fuqinë e popullit të Kosovës për të ndërtuar një të ardhme të ndritshme për Kosovën. Ajo e ardhme varet nga ju. Në vitin 2017, ashtu si në të kaluarën, ne do të jemi këtu për të ju ndihmuar” ka thënë O’Connell.

Për më shumë shikojeni videomesazhin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë