Loading…

Ambasadori gjerman krah atij amerikan: Dënoj veprimet në Veri 

  • 26/05/2023 | 20:12

Ambasadori gjerman krah atij amerikan: Dënoj veprimet në Veri 

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, ka dënuar veprimet në Veriun e Kosovës, duke u pajtuar me ambasadën amerikane në Kosovë.


“Plotësisht dakord”, e ka nisur ai reagimin teksa është pajtuar me SHBA-të të cilët kritikojnë Qeverinë e Kosovës për zhvillimet e sotme në Veri.

”Plotësisht dakord. U bëjmë thirrje të gjithëve që të përmbahen nga përshkallëzimi, u bëjmë thirrje autoriteteve kosovare që të punojnë ngushtë me të NATO, KFOR dhe EULEX”, ka shkruar ai në Twitter.

Sot gjatë gjithë ditës në Veriun e Kosovës ka pasur tensione.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë