Loading…

Ambasadori Hovenier shkon në zyrë te Goran Rakic’it

  • 04/08/2022 | 11:50

Ambasadori Hovenier shkon në zyrë te Goran Rakic’it

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka shkruar në Ministrinë për Komunitete dhe Kthim.


Këtë ministri e drejton Goran Rakiq, i cili është edhe kryetar i Listës Serbe, njofton KlanKosova.tv.

Kjo vizitë vjen pas zhvillimeve të ditëve më parë në veri të Kosovës, derisa te barrikadat është parë edhe vetë Rakiq.

Sipas kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kosova ka shtyrë masën e reciprocitetit për targa dhe dokumente, deri më 30 shtator.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë