Loading…

Ambasadori i Amerikës në Serbi: Kosova mos të ngutet me ushtrinë

  • 09/03/2017 | 09:29

Ambasadori i Amerikës në Serbi: Kosova mos të ngutet me ushtrinë

Formimi i ushtrisë së Kosovës duhet të bëhet përmes miratimit të ndryshimeve kushtetuese.


Kështu ka thënë për të përditshmen serbe “Blic” ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, duke shtuar se ai nuk sheh arsye e as nevojë për nguti rreth këtij vendimi, transmeton Klan Kosova.

I pyetur për të komentuar mbi faktin se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ia dorëzoi Parlamentit projektligjin për formimin e Ushtrisë, Scott thotë se nuk duhet nxitohet dhe të shkohet me këtë  vendim në Parlament, sidomos tani kur ka tensione në rajon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë