Loading…

Ambasadori i Shqipërisë në OKB viziton Misionin e Kosovës në New York

  • 02/11/2021 | 21:51

Ambasadori i Shqipërisë në OKB viziton Misionin e Kosovës në New York

Takim vëllazëror me Ambasadorin e sapo emëruar të Republikës së Shqipërisë pranë Misionit Permanent në Kombet e Bashkuara, Ferit Hoxha.


Ambasadori Isufaj përgëzoi Ambasadorin Hoxha për pozitën e tij të re si Përfaqësues i Përhershëm i Misionit të Shqipërisë pranë Kombeve të Bashkuara.

Të qenët anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit për periudhën 2022-2023, si periudhë historike që kur Shqipëria është bërë anëtare e OKB-së, 65 vjet më parë, është edhe një shans i mirë që qëllimi i Republikës së Kosovës për t’u bërë pjesë e këtij organi të avancohet në tryezat vendimmarrëse. E avancimi i çështjes së Kosovës, përveçqë është shtyllë e rëndësishme e politikës së Jashtme shqiptare, është i lidhur ngushtë me paqen dhe stabilitetin rajonal.

Ambasadori Isufaj dhe Ambasadori Hoxha u zotuan se do të punohet së bashku në koordinimin e aktiviteteve për mbarëvajtjen e politikës së Jashtme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë