Loading…

Ambasadori Kosnett viziton xhaminë e Hadumit në Gjakovë

  • 11/02/2019 | 16:48

Ambasadori Kosnett viziton xhaminë e Hadumit në Gjakovë
  • Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, sot qëndroi për një vizitë në Gjakovë dhe me këtë rast ai vizitoi edhe Xhaminë më të famshme të qytetit, Xhaminë e Hadumit, transmeton Gazeta Metro. 

Këtë e ka bërë të ditur profesori i gazetarisë, Gëzim Qerimi, i cili e ka postuar një fotografi në llogarinë e tij në Facebook

Ndërsa imami i cili shihet përkrah ambasadorit Philip Kosnett, është Ahmet Hoxha.

Gjatë ditës Diplomati amerikan u njoftua për së afërmi me gjendjen e komuniteteve jo shumicë në komunën e Gjakovës, ndërsa apeloi që të gjithë qytetarët të respektojnë njëri-tjetrin dhe ta shndërrojnë Gjakovën në qytet shembull ku mbizotëron respekti i ndërsjellë dhe diversiteti etnik, kulturor e fetar./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë