Loading…

Ambasadorja amerikane: Kosova meriton të jetë anëtare e OKB’së

  • 21/02/2017 | 18:13

Ambasadorja amerikane: Kosova meriton të jetë anëtare e OKB’së

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley ka thënë se Kosova e meriton të jetë anëtare e Kombeve të Bashkuara.


Shtetet anëtare të Këshillit të Sigurimit janë duke debatuar për paqen dhe sigurinë në Kosovë me iniciativë të Ukrainës.

Ambasadorja e SHBA’së, Nikki Haley ka thënë se Kosova duhet të bëhet pjesë e OKB-së.

“Duhet të njihet progresi i Kosovës. Kosova duhet të jetë anëtare e OKB-së dhe anëtare e barabartë e komunitetit ndërkombëtar” ka thënë ajo.

Të njejtën gjë e ka bërë të ditur dhe ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, përmes një publikimi në rrjetin social Twitter. /gazetametro.net

untitled

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë