Loading…

Ambasadorja e Rumanisë: Vazhdojmë të mbajmë qëndrimin tonë për mos-njohjen e Kosovës

  • 17/06/2021 | 16:31

Ambasadorja e Rumanisë: Vazhdojmë të mbajmë qëndrimin tonë për mos-njohjen e Kosovës

Ambasadorja e Rumanisë në Beograd, Silvia Davidoiu, tha se vendi i saj mbetet i vendosur në temën e mosnjohjes së pavarësisë së Kosovës, transmeton Gazeta Metro.


Ajo tha se vetëm një zgjidhje e pranueshme për Serbinë, e që është e pranueshme për Rumaninë.

“Vetëm zgjidhja që është e pranueshme për Serbinë, është e pranueshme për Rumaninë në lidhje me Kosovën”, tha Davidoiu.

Ajo shtoi se Rumania do vazhdoj të bashkëpunoj me Qeverinë e Serbisë dhe të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

Ndërsa tha se Rumania “fuqimisht” e mbështet Serbinë në rrugën e anëtarësimit të plotë në Bashkimin Evropian./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë