Loading…

Ambasadorja Vlora Çitaku gjatë luftës në Kosovë (Foto/Video)

  • 24/04/2017 | 13:19

Ambasadorja Vlora Çitaku gjatë luftës në Kosovë (Foto/Video)

Sot përfaqëson Kosovën në shtetin më të fuqishëm në botë, por a e keni ditur se ku ishte ambasadorja Vlora Çitaku në vitet 1998-1999?!

Pakkush e mendon se ambasadorja e Kosovës në SHBA, ka kohë që ka qenë e angazhuar në politikë, edhe pse jo drejtpërdrejt. Vlora Çitaku në vitet 1998-99, ishte gjithmonë përkrah presidentit të Kosovë Hashim Thaçit, i cili në atë kohë ishte përfaqësues politik i UÇK-së, shkruan Magazina.al.

Në çdo takim që delegacioni i Kosovës kishte me delegacione të huaja, Vlora ishte afër liderëve kosovarë si përkthyese dhe kjo ishte puna e saj e parë para se të merrej me politikë.

https://www.youtube.com/watch?v=acFtIRfjy_w

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë