Loading…

Amir Rrahmani del pozitiv në testin për koronavirus

  • 20/11/2020 | 15:59

Amir Rrahmani del pozitiv në testin për koronavirus

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani është infektuar me koronavirus.


Klubi italian Napoli para pak minutash ka lajmësuar se Rrahmani – që ishte në grumbullim me Kosovën në tri ndeshjet e fundit – ka rezultuar pozitiv në testimin për Covid-19.

Në ndeshjen me Moldavinë, Rrahmani pësoi një lëndim dhe u zëvendësua në pjesën e parë.

Derisa bashkëlojtari i tij, dhe golashënuesi i vetëm i ndeshjes, Lirim Kastrati – pas ndeshjes kishte deklaruar se kishte luajtur “me temperaturë”.

Napoli ka njoftuar se Rrahmani nuk ka pasur kontakt me lojtarët e tjerë të klubit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë