Loading…

Analisti Muja thotë se SHBA’të nuk e duan Albin Kurtin: E duan Thaçin në dialog me Serbinë

  • 18/02/2020 | 18:15

Analisti Muja thotë se SHBA’të nuk e duan Albin Kurtin: E duan Thaçin në dialog me Serbinë

Analisti Armend Muja, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e duan presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në dialogun me Serbinë, shkruan Gazeta Metro.


Muja ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po tentojë të largojnë kryeministrin Albin Kurti nga dialogu me Serbinë.

Ai po thotë se SHBA’të po e duan Presidentin Thaçi në dialog me Serbinë për të arritur marrëveshjen finale.

“Potencialisht po e them, SHBA-të e favorizojnë një dialog ku presidenti është figura kryesore, një arsye është se presidenti është pajtuar me mënyrën e shpejtë për të arritur marrëveshje.

E dyta Evropa nuk është relevante më në dialogun Kosovë-Serbi dhe e treta mund të jetë një mundësi që SHBA është duke përdor presidentin e LDK-në mund të anashkalojë z. Kurti në procesin e bisedimeve”, ka thënë Muja në T7.//gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë