Loading…

Analisti nga Amerika: Vjosa Osmani aderoi sot në VV, do të dështoj pa asnjë mëdyshje

  • 14/01/2021 | 18:11

Analisti nga Amerika: Vjosa Osmani aderoi sot në VV, do të dështoj pa asnjë mëdyshje

Analisti kosovar që jeton në SHBA, Bleron Baraliu ka thënë se Vjosa Osmani ka aderuar sot në VV, pas marrëveshjes së nënshkruar me Albin Kurtin, shkruan Gazeta Metro.


Ai përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se Osmani do të dështoj pa asnjë mëdyshje.

“Tash, kjo levizje, me automatizem nenkupton se nisma e saj, Guxo, me nuk ekziston, dhe nuk mund te pres terheqjen e votes kundrejt LDKse as perafersisht sic do tmund ta bente duke garuar si entitet i vecante (edhe qofte ne koalicion). Perndryshe VV do te marr voten qe do merrte nga LDK, me nuanca jo dramatike shtese per shkak te Vjoses ne liste (do ta amalizoj gjate diteve ne vijim…”, ka thënë ai.

Postimi i plotë:

Kete nuk e prisja. Nuk ka koncept me te shtrember se sa Vjosa te shuaj aktivizmin e saj duke garuar per President. Jo qe jam fans i saj, ende kam rezerva te thella ne shkathtesite dhe metodat ne fakt, por rrebelizmi i saj ishte katalist per ndryshim e progres ne LDK, qofte duke e ndare voten ne keto zgjedhje.

Tash, kjo levizje, me automatizem nenkupton se nisma e saj, Guxo, me nuk ekziston, dhe nuk mund te pres terheqjen e votes kundrejt LDKse as perafersisht sic do tmund ta bente duke garuar si entitet i vecante (edhe qofte ne koalicion). Perndryshe VV do te marr voten qe do merrte nga LDK, me nuanca jo dramatike shtese per shkak te Vjoses ne liste (do ta amalizoj gjate diteve ne vijim…

Ne pergjithesi do te cilesoja kete hap te Vjoses si nje aderim ne VV, e jo bashkim listash/koalicion. Megjithate, pasi do te deshtoj (pa asnje medyshje) te fitoj postin e Presidentit, Vjosa do te kthehet ne politike, por tejet e gjymtuar. Albini, ne anen tjeter, nga kjo nxjerre nje fitore megjithate, duke margjinalizuar dhe me tutje nje ‘rival potencial’./gazetametro.net

Kete nuk e prisja. Nuk ka koncept me te shtrember se sa Vjosa te shuaj aktivizmin e saj duke garuar per President. Jo…

Posted by Bleron Baraliu on Thursday, January 14, 2021

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë