Loading…

Analisti nga Amerika: Vjosa Osmani, tërhiqe kandidaturën për Presidente, s’je për këtë post

  • 24/01/2021 | 20:06

Analisti nga Amerika: Vjosa Osmani, tërhiqe kandidaturën për Presidente, s’je për këtë post

Analisti nga Amerika Bleron Baraliu, tha se Vjosa Osmani duhet të tërhiqet nga kandidatura për presidente pas reagimit të djeshëm ndaj KQZ, në lidhje me certifikimin e listave zgjedhore, shkruan Gazeta Metro.


Baraliu, përmes një postimi në Facebook tha se Osmani nuk ka treguar asnjëherë temperament politik bashkëpunues për presidente.

Ai madje i lutet asaj të tërhiqet nga kjo garë për presidente.

Cfaredo qe do te ndodh, nje gje eshte tanime kristal e qarte:

Vjosa R. Osmani

nuk ka deshmuar temperamentin politik dhe konstruktivitetin e duhur per t’a konsideruar per Presidente te vendit. Ndoshta pas ca vitesh’’, shkroi Baraliu.

Ky është postimi i plotë:

‘’ Cfaredo qe do te ndodh, nje gje eshte tanime kristal e qarte:

Vjosa R. Osmani

nuk ka deshmuar temperamentin politik dhe konstruktivitetin e duhur per t’a konsideruar per Presidente te vendit. Ndoshta pas ca vitesh…

Prandaj ajo do te bente mire (dhe do te ngadalsonte ‘rrjedhjen/humbjen’ e votave pas akteve te fundit) sikur te terhiqej nga pozicionet e fundit, si dhe kercenimet ekzibicioniste – dhe te terheqte ‘kandidaduren’ per Presidente. Please!’’/gazetametro.net

Cfaredo qe do te ndodh, nje gje eshte tanime kristal e qarte: Vjosa R. Osmani nuk ka deshmuar temperamentin politik dhe…

Posted by Bleron Baraliu on Sunday, 24 January 2021

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë