Loading…

Maliqi: Zgjedhjet mund të mbahen vitin e ardhshëm

  • 13/07/2017 | 22:55

Maliqi: Zgjedhjet mund të mbahen vitin e ardhshëm

Koalicioni PDK-AAK dhe Nisma, që ka arritur të dalë subjekti i parë në zgjedhjet e 11 qershorit, është lëshuar në ‘aksion’ për ta siguruar votat krijimin e Qeverisë së re, që pritet të udhëhiqet nga kandidati i tyre për kryeministër, Ramush Haradinaj.


 Ndonëse nuk i kanë numrat, PAN-i është duke mbajtur shpresa që votat t’i marrë nga disa deputetë të subjekteve të tjera.

Ekzekutivi me pak numra në Parlament nuk shihet se rrezikon stabilitetin në vend, thotë analisti politik, Shkëlzen Maliqi.

Në një prononcim për “Indeksonline”, ai ka thënë se Qeveria e ardhshme mund që të jetë e qëndrueshme , por jo me jetë të gjatë. Ndaj, shprehet se zgjedhjet mund të mbahen vitin e ardhshëm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë