Loading…

Analisti sportiv, Jupi: Në Shqipëri të gjithë e duam Kosovën, por nëse do ishim një Kombëtare do të ishim më të fortë

  • 18/11/2019 | 21:33

Analisti sportiv, Jupi: Në Shqipëri të gjithë e duam Kosovën, por nëse do ishim një Kombëtare do të ishim më të fortë

Analisti i njohur sportiv nga Shqipëria, Redi Jupi, ka pranuar se pranimi i Kosovës në UEFA dhe FIFa ka dobësuar Shqipërinë, teksa flet edhe për një Kombëtare, transmeton Gazeta Metro.


Në Kosovë dhe jashtë saj ende vazhdon debati se a duhet të quhet Kombëtare edhe Kosova, apo vetëm Shqipëria.

Lidhur me këtë ka folur edhe analisti i njohur shqiptar, Redi Jupi, i cili ka deklaruar se Shqipëria është dobësuar nga Kosova, por thotë se Kosova ka popullaritet të madh në Shqipëri.

“Shqipëria është dobësuar që nga pranimi i Kosovës në UEFA e FIFA. Nëse do ishim një Kombëtare, unë besoj se do ishim gjithmonë në çdo Europian dhe Botëror” – ka thënë Jupi në ‘Debat Plus’.

“Këtu të gjithë Kombëtaren e Kosovës dhe e ndjenjë. Njerëzit këtu janë entuziast për Kosovën” – ka deklaruar Jupi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë