Loading…
Analisti sportiv nga Tirana që tha se Kosova s’ka futbollistë të mirë, merr një përgjigje që e lë pa tekst
  • 20/11/2018 | 12:42

Analisti sportiv nga Tirana që tha se Kosova s’ka futbollistë të mirë, merr një përgjigje që e lë pa tekst

Deklaratave provokuese të stilit Redi Jupi, iu është përgjigjur Gëzim Sinemati, opinionist në “Procesi Sportiv”.


Jupi deklaroi që asnjë lojtar i Kosovës s’mund të luajë te Shqiëpria, ndërsa Sinemati mendon më ndryshe.

“Nëse asnjë lojtar i Kosovës s’mund të luajë te Shqipëria, atëherë më gjej një lojtar të Shqipërisë që mund të luajë te Kosova”, ishte pyetja e Sinematit që e gjeti pa përgjigje konkrete Jupin, përcjellë Gazeta Olle.

“Kosova po luan një futboll shumë të bukur, kënaqesh duke i parë se si luajnë”, shtoi ai.

Sipas Sinematit, Kombëtarja e Shqipërisë ka degraduar për faj të Armando Dukës e jo për faj të Cristian Panuccit.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë