Loading…

Ancelotti ‘baba’ i Ligës së Kampionëve, thyen rekordin e madh

  • 28/05/2022 | 23:45

Ancelotti ‘baba’ i Ligës së Kampionëve, thyen rekordin e madh

Real Madrid është shpallur kampion i Ligës së Kampionëve pas fitores me rezultat minimal 0-1 ndaj Liverpool, transmeton Gazeta Metro.


Trajneri i ‘Los Blancos’, Carlo Ancelotti tani është bërë trajneri që ka fituar më së shumti Ligën e Kampionëve, gjithsej katër herë.

Ai më herët e kishte fituar me Milan në vitin 2002/03 dhe 2006/07, dhe me Real Madrid në vitin 2013/14 dhe tani në këtë sezon.

Kujtojmë se ky është edhe titulli i 14’të në Ligën e Kampionëve për klubin spanjoll dhe i pesti në nëntë vitet e fundit dhe kjo tregon më së miri dominimin absolut në Europë nga Real Madrid. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë