Loading…

Ancelotti – Rashica, lajmi i fundit nga Anglia

  • 16/09/2020 | 14:58

Ancelotti – Rashica, lajmi i fundit nga Anglia

Milot Rashica vazhdon të zgjojë interesim nga Premierliga.


Ylli kosovar i Werder Bremen është ende në qendër të spekulimeve në lidhje me një largim të mundshëm nga klubi gjerman, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Kurse, pas Aston Villës dhe Leeds United, në garë për transferimin e tij ka hyrë edhe Everton, raportojnë mediat angleze, transmeton lajmi.net.

Trajneri Carlo Ancelotti thuhet se e pëlqen përfaqësuesin kosovar, i cili shkëlqeu në Werder Bremen në dy sezonet e fundit.

Por, në vend të tij, tash klubi nga Liverpooli po e kërkon Rashicën.

Klubi anglez është i bindur se mund ta transferojë ish-futbollistin e Vushtrrisë dhe Vitesses për 20 milionë euro.

Futbollistin e krahut e pëlqejnë edhe Napoli në Itali dhe Leipzigu në Gjermani.

Ai i ka realizuar 11 gola dhe i ka dhuruar 8 asistime në 34 ndeshje në sezonin 2019/2020.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë