Loading…

Anëtari i Bordit të FHK’së rezulton pozitiv me koronavirus

  • 30/06/2020 | 20:25

Anëtari i Bordit të FHK’së rezulton pozitiv me koronavirus

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Federatës së Hendbollit të Kosovës, Lulzim Abazi, ka rezoltuar pozitiv me koronavirus, transmeton Gazeta Metro.


Kjo është bërë e ditur nga vetë Lulzim Abazi, përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social ‘Facebook’.

“Desha te ju njoftoj qe pasiqe kisha disa simptoma te gripit , me daten 28.06.2020 jam testuar per virusin Covid19 🦠 , dhe kam rezultuar pozitiv . Tashme disa dite jam me simptoma te gripit dhe simptomat kane filluar te lehtesohen . Ju apeloj te gjitheve qe te respektoni masat dhe rregullat e percaktuara nga IKSHPK-ja , per arsye se ky virus nuk duhet te shperfillet !” – ka shkruar Abazi.

Ndryshe, Lulzim Abazi është anëtar i Bordit Ekzekutiv të Federatës së Hendbollit të Kosovës dhe asambleist në Kuvendin Komunal të Ferizajt. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë