Loading…

Anëtari i Kryesisë së PSD’së: S’do ta kemi problem as Albin Kurtin si kryeministër

  • 22/05/2019 | 19:39

Anëtari i Kryesisë së PSD’së: S’do ta kemi problem as Albin Kurtin si kryeministër

Anëtari i Kryesisë së PSD-së, Belgzim Kamberi, ka thënë se opozita duhet ta krijojë një strategji për rrëzimin e Qeverisë.


Kamberi ka pohuar se si PSD nuk e kanë problem që kryeministri i ardhshëm t’i takojë LDK-së ose Lëvizjes Vetëvendosje.

Në pyetjen e moderatorit në Klan Kosova, nëse PSD do ta pranonte edhe Albin Kurtin për kryeministër, Kamberi është përgjigjur me “s’do ta kishim problem”.

Ai ka deklaruar se opozita nuk duhet të merret vetëm me çështjen e numrave për rrëzimin e Qeverisë por të diskutojë edhe për procese të tjera.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë