Loading…

Anglia ‘çartet’ kundër Uellsit, realizon edhe golin e tretë pas gafës së portierit

  • 29/11/2022 | 21:33

Anglia ‘çartet’ kundër Uellsit, realizon edhe golin e tretë pas gafës së portierit

Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshjen ndaj Uellsit përmes sulmuesit, Marcus Rashford, transmeton Gazeta Metro.


Ai në minutën e 68’të shënoi pas një goditje brenda zonës, të cilën nuk mundi ta neutralizoi portieri, Dany Ward.

Më herët, Rashord kishte shënuar një super gola gjuajtja e lirë, kurse golin e dytë e realizoi anësori, Phil Foden.

Në anën tjetër, në ndeshjen tjetër të grupit B SHBA është në avantazh 1-0 ndaj Iranit. /gazetametro.net

Anglia shënon dy gola të shpejtë kundër Uellsit, goli i Rashford është mahnitës

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: info[email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë