Loading…

Anglia e kënaqur me Southgate, i ofron rinovimin me dyfishim page

  • 12/11/2021 | 12:20

Anglia e kënaqur me Southgate, i ofron rinovimin me dyfishim page

‘Tre Luanët’ janë shumë afër të sigurojnë kualifikimin në Kupën e Botës.

Kombëtarja e Anglisë përballet sonte me Shqipërinë nga ora 20:45.

Me një fitore eventuale, anglezët do të siguronin një biletë për në Kampionatin Botër “Katar 2022”.

Pas paraqitjeve të mira, federata angleze po planifikon ta ‘shpërblejë’ përzgjedhësin Gareth Southgate me kontratë të re.

51-vjeçari ka kontratë me Kombëtaren deri në qershor të vitit 2022, por këtë të fundit duan të zgjasin bashkëpunimin me të.

Sipas “The Sun”, Anglia është e gatshme ti ofrojë trajneri një dyfishim page nga tre milionë funte sa fiton momentalisht do t’i japin gjashtë milionë funte në sezon.

Por, mbetet të shihet nëse Southgate do të pranojë rinovimin, pasi kohë më parë ai ka shprehur dëshirën që të drejtojë një ekip në Premier Ligë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë