Loading…

Anija gjigante zbarkon në Sarandë |PAMJE

  • 13/06/2019 | 15:47

Anija gjigante zbarkon në Sarandë |PAMJE

Anija gjigande MSC ka zbarkuar sot në bregdetin e bukut të qytetit shqiptar, Sarandës, transmetgon Gazeta Metro.


Saranda konsiderohet si njëri prej vendeve më turistike, jo vetëm në Shqipëri, por në gjithë rajonin. Qytetin bregdetar për çdo ditë e vizitojnë turistë të shumtë nga vende të ndryshme të botës.

Saranda e cila gjendet vetëm disa kilometra larg shtetit të Greqisë, vizitohet shumë edhe nga qytetarë të këtij vendi. Një mënyrë me të cilën ata vijnë për çdo ditë në bregdet, është edhe transporti me anije.

Madje, ekziston një e tillë, që është gjigande, e cila gjatë fundjavës, në mëngjes niset me qindra turistë nga ishulli grek i Korfuzit, i cili gjendet vetëm dy kilometra larg qytetit.

Gazeta Metro ka siguruar disa pamje të mrekullueshme të anijës MSC, e cila zbarkoi edhe sot në Sarandë.

Për më shumë, ndiqeni videon më poshtë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë