Loading…
Anija më e madhe në botë nis lundrimin, kushtoi plot 1.35 miliardë dollarë
  • 13/11/2018 | 16:23

Anija më e madhe në botë nis lundrimin, kushtoi plot 1.35 miliardë dollarë

Anija më e madhe në botë ka filluar lundrimin e saj nëpër Amerikë.


E njohur me emrin ‘Simfonia e detrave’, kjo anije 1.35 miliardë dollarëshe e flloi udhëtimin e saj nga Miami, transmeton gazetametro.net.

Siç njofton Daily Mail, ‘ajo ka lënë hije nëpër detin e Miamit’.

Nga fotot e publikuara, mund të vërehet se ‘Simfonia e detrave’ është shumë luksoze si brenda ashtu edhe nga jashtë.

Ajo ka rreth 22 restaurante për udhëtarët, dhe më shumë se 40 kafene ku mund të argëtohesh gjatë natës.

Pos kësaj, brenda saj ndodhen edhe mbi 20 pishina.

Ndyshe, kjo anije u prezantua gjatë muajit prill dhe filloi lundrimin në muajin maj.

Teksa, gjatë këtyre ditëve mbërriti në Amerikë për herë të parë./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë