Loading…

Ankth në Ohër: Kryeministri maqedonas ulet dhe pret rezultatet nga ‘dueli’ Kurti-Vucic

  • 18/03/2023 | 21:50

Ankth në Ohër: Kryeministri maqedonas ulet dhe pret rezultatet nga ‘dueli’ Kurti-Vucic

Gazetari Xhemajl Rexha, me një postim në rrjetin social Twitter, ka thënë se kryeminsitri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, po pret gazetarët dhe politikanët e tjerë, shkruan Gazeta Metro.


Shefi i qeverisë së RMV në një moment është ulur pranë gazetërve duke pritur ndonjë epilog nga takimi Kurti-Vucic, takim që ka filluar që thuajse 10 orë.

“Kryeministri maqedonas, Kovaçevski po shoqërohet me gazetarë, duke pritur ashtu si të gjithë të tjerët nëse #Kosovo dhe #Serbia do të arrijnë ndonjë marrëveshje sonte”, ka shkruar Rexha.

Kujtojmë që dita e sotme është mjaft maratonike në bisedimet Kosovë-Serbi për zbatimin e planit europian.

Pas thuajse 10 orë bisedime e takime, deri më tani nuk ka përfunduar ky takim me ndonjë epiliog./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë