Loading…
Anthony Joshua e dëshmon se është mbreti i boksit, e nokauton rusin Povetkin
  • 22/09/2018 | 23:50

Anthony Joshua e dëshmon se është mbreti i boksit, e nokauton rusin Povetkin

Anthony Joshua e ka nokautuar Aleksander Povetkin në raundin e shtatë


Anthony Joshua u përballë me Aleksander Povetkin në ‘Wembley’ për titujt e botës në versionet WBO, WBA, IBF dhe IBO, transmeton GazetaMetro.

Boksieri britanik arriti ta fitojë këtë meç duke e nokautuar rusin Povetkin në raundin e shtatë.

Povetkin e nisi më mirë takimin, por Joshua u këndell shpejt dhe raundi shtatë doli të jetë fatal për boksierin rus. /GazetaMetro/


Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë