Loading…

Anulohet dënimi për Shukri Bujën: Rasti kthehet në rigjykim

  • 23/08/2019 | 17:18

Anulohet dënimi për Shukri Bujën: Rasti kthehet në rigjykim

Gjykata Apelit ka vendosur që rasti i Shukri Bujës, të rikthehet në rigjykim dhe rivendosje, pas kërkesës së dy avokatëve të tij, shkruan Gazeta Metro.


Gjykata e Apelit ka aprovuar kërkesën e dy avokatëve të Shukri Bujës, Arianit koci dhe Granit Vokshi duke anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelorë në Prishtinë.

Me këtë rast rasti është rikthyer në rigjykim dhe rivendosje. Rastin e ka konfirmuar edhe avokati Koci.

Shukri Buja ishte dënuar me 5 tetor të vitit 2018 me tre vite burg pasi ishte shpallur fajtor për veprën penale, keqpërdorim i detyrës zyrtare në vazhdimësi dhe në bashkëkryerje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë