Loading…

Anulohet koncertet: Elton John infektohet me koronavirus

  • 26/01/2022 | 16:08

Anulohet koncertet: Elton John infektohet me koronavirus

Koncertet e Elton John në American Airlines Center në Dallas janë shtyrë pasi këngëtari rezultoi pozitiv me virusin korona, sipas një deklarate nga arena.


Vendi njoftoi se turneu tashmë i vonuar prej kohësh “Farewell Yellow Brick Road” nuk do të zhvillohet këtë të martë dhe të mërkurë.

“Me keqardhje të madhe datat e turneut “Lamtumirë Yellow Brick Road” në Dallas të përcaktuara për të martën, 25 janar dhe të mërkurën, 26 janar duhet të shtyhen për shkak se Eltoni së fundmi doli pozitiv për Covid-19. Për fat të mirë, Eltoni është plotësisht i vaksinuar dhe i përmirësuar. dhe po përjeton vetëm simptoma të lehta. Tifozët duhet të mbajnë biletat e tyre pasi ata do të nderohen në datat e riplanifikuara që do të shpallen së shpejti. Turneu i Elton dhe Farewell Yellow Brick Road presin me padurim të kthehen në skenë së shpejti,” shkroi vendi në nje deklarate.

Këngëtarja sapo ishte kthyer në performancë pas një pauze gati dy vjeçare për shkak të pandemisë. Turneu u vonua gjithashtu vitin e kaluar pasi ai iu nënshtrua një operacioni në kofshë.

John kishte shpallur datat e turneut në qershor 2021, duke thënë në atë kohë: “Shfaqjet që unë shpall sot do të jenë datat e fundit të turneut tim ndonjëherë në Amerikën e Veriut dhe Evropë. Unë do të dal në mënyrën më të madhe të mundshme, duke performuar në mua shumë më e mira, me produksionin më spektakolar që kam pasur ndonjëherë, duke luajtur në vende që kanë qenë aq shumë për mua gjatë gjithë karrierës sime.”

Nuk është ende e qartë nëse turneu, i planifikuar të ndalet në Little Rock, Arkansas dhe Oklahoma City të shtunën dhe të dielën, do të vazhdojë apo do të shtyhet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë