Loading…

Anulohet vizita e nesërme e presidentit serb në Kosovë

  • 05/01/2017 | 17:02

Anulohet vizita e nesërme e presidentit serb në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic, ka anuluar vizitën në Kosovë të paralajmëruar për ditën e nesërme.


Gazeta serbe “Blic” raporton se ende nuk dihen arsyet e anulimit të kësaj vizite.

E përditshmja tjetër serbe “Kurir” shkruan se arsyeja për anulim ishte sjellja jo e mirë e zyrtarëve të Kosovës në kufi ndaj bashkëpunëtorëve të Presidentit serb, të cilët po vinin, drejtë Kosovës transmeton gazetametro.net.

Ata sipas Kuririt janë maltretuar, duke u mbajtur në kufi për disa orë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë