Loading…

Apeli refuzon ankesën ndaj Lutfi Hazirit

  • 16/12/2016 | 16:27

Apeli refuzon ankesën ndaj Lutfi Hazirit

Gjykata e Apelit, ka refuzuar si të pabazuar, ankesën e prokurorit të Prokurorisë Speciale të Kosovës, kundër aktvendimit të Gjykatës Themelore në Gjilan ndaj kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, shkruan Gazeta Metro.


Gjykata Themelore në Gjilan, me anë të këtij aktvendimi, e ka hedhur aktakuzën e Prokurorisë Speciale, të datës 30.08.2016, të paraqitur ndaj të pandehurit L.H. për shkak të veprës penale: Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar dhe e ka pushuar procedurën penale ndaj tij.

Kolegji penal i Gjykatës së Apelit, vlerëson se gjykata e shkallës se parë ka vepruar drejtë kur e ka hudhur poshtë aktakuzën e më hershme. Provat e paraqitura në aktakuzë, sipas tyre, në asnjë rrethanë, nuk vërtetojnë përtej dyshimit të bazuar, se i pandehuri duke e keqpërdorur detyrën zyrtare, ka ndërmarrë veprime konkrete për të përfituar për vete ose për të tjerët, apo i ka shkaktuar me qëllim dëm dikujt./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë