Loading…

Apostolova, kritikë Qeverisë

  • 15/12/2016 | 21:36

Apostolova, kritikë Qeverisë

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalya Apostolovës ka drejtuar një kritikë drejt Qeverisë së Kosovës. Kritika e saj lidhej me postin e ministrit të Integrimeve Europiane, transmeton Gazeta Metro.


“Pyetja ime e preferuar. Me zyrtarët e qeverisë kur flas, pyes për emërimin e ministrit të integrimit evropian. Po përsëris: pas nënshkrimit të MSA-së dhe nisjes së fazës së zbatimit të saj, figura e ministrit të integrimit evropian është kyçe. Keni aktualisht zv-ministrin që shpresojmë të caktohet ushtrues detyre i ministrit të integrimit evropian, por fakti se ky emërim po merr kaq shumë kohë na shqetëson, sepse shpërfaq zotimin kundrejt procesit evropian. Duam që kjo të bëhet sa më parë, ta kem një partner me të cilin t’i zhvillojmë veprimet, sepse janë të shumta.”, ka thënë Apostolova.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë