Loading…

Apple del me iOS 12.1.1

  • 07/12/2018 | 23:39

Apple del me iOS 12.1.1

Kompania Apple vjen me versionin e ri; iOS 12.1.1


Ky version sjell mbështetjen për eSIM për iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR.

Gjithashtu, tani do të keni mundësinë të shkrepni një Live Photo gjatë një video-telefonate FaceTime.

Për të bërë një gjë të tillë është e nevojshme që edhe personi tjetër të ketë aktivizuar funksionin “FaceTime Live Photos” nga Settings > FaceTime > FaceTime Live Photos.

FaceTime ofron një menu të ri që integron butonat e shpejtë për heshtur telefonatat ose për të ndryshuar impostimet e fotokamerës.

Duke rrëshqitur me gisht sipër menusë do të hapen edhe disa opsione të tjera shtesë.

Janë korrigjuar gjithashtu edhe disa të meta.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë