Loading…
Apple konfirmon se iPhone’t kanë probleme serioze me kamerat
  • 24/10/2018 | 16:50

Apple konfirmon se iPhone’t kanë probleme serioze me kamerat

Apple ka njoftuar se do të rregullojë një problem serioz me kamerat që i bënte fotot shumë të mira duke mjegulluar lëkurën.


Përdoruesit e iPhone XS janë ankuar për të ashtuquajturën ‘beautygate bug’, duke raportuar se kamera në iPhone XS është duke bërë që fytyrat e tyre të paraqiten shumë të lëmueshme, me disa që pretenduan se fotot duken të ngjashme me ndryshimet e aplikuara në appet për dukje të bukur, si FaceTune, shkruan dailymail, transmeton gazetametro.net

Efekti misterioz gjithashtu është prezent në iPhone XS Max. e cila ka saktësisht të njëjtën kamerë për pjesën e përparme si iPhone XS.

Tani, Apple ka pranuar se kjo e metë do të korrigjohet, dhe kjo do të bëhet në iOS 12.1.

Disa përdorues kanë thënë se ka prodhuar një efekt të padëshiruar që bën fytyrat e tyre të duken si një ”kukull porcelani ose figurë plastike”. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë