Loading…

Apple ‘kopjon’ Androidin

  • 17/06/2019 | 09:20

Apple ‘kopjon’ Androidin

Kompania amerikane Apple ka habitur shumë kë me njoftimin e fundit. Ajo ka njoftuar se telefoni i ri Iphone 11 do të jetë i ngjashëm me sistemin Android.


UNILAD raporton se Apple mund të heqë dorë nga mbushësi i saj për të kaluar në modelin që përdoret për pajisjet Android.

Pra, në vend të asaj që është quajtur ‘Lightening adapter’, do të përdoret një ‘USBC’.

Pretendimet për këtë lloj ndryshimi bëhet pas publikimit të një fotoje që tregon një celular në modalitetin ‘recovery’ në iOS 13, që do të thotë që iPhone 11 mund të vijë pa portin tipik, i cili ka qenë një tipar kyç në iPhone që nga viti 2012.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë