Loading…

Apple lanson aplikacionin që ju lejon të shihni se çfarë di kompania rreth juve |FOTO

  • 17/10/2018 | 22:28

Apple lanson aplikacionin që ju lejon të shihni se çfarë di kompania rreth juve |FOTO

Apple tani i lejon përdoruesit e telefonave iPhone që të zbulojnë se çfarë di kompania rreth tyre, transmeton gazetametro.net.


Apple ka lansuar një portal privatësie në të cilën mund të shohim të dhënat që kompania i posedon rreth nesh.

Një portal paksa i ngjashëm është lansuar edhe për përdoruesit në Europë gjatë muajit maj, derisa tani atë mund ta shkarkojnë edhe personat në ShBA.

Përdoruesit mund të shohin gjërat që kompania e posedon rreth tyre si fotot, dokumentet, të dhëna e të tjera.

Kjo vjen pasi që shumë shpesh në rrjete sociale por edhe në pajisje elektronike, bëhet ndërhyrje në privatësinë e përdoruesëve./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë